پرش لینک ها

روف گاردن در مازندران

 

در مرحله نخست قبل از اینکه به هزینه ها بپردازیم؛ ابتدا باید بدانیم روف گاردن roof garden  چیست؟

بام سبز یا در واقع فضای سبز بر روی پشت بام را روف گاردن می گویند؛ برای کاشت گیاهان نیز شما نیاز به یک سطح برای اجرای گل و گیاه را باید فراهم کنید؛ شما نمی توانید در سطح زمین یا خاک طبیعی کاشت درختچه ها را انجام دهید.روف گاردن” ایجاد یک فضای سبز بر روی پشت بام ” می باشد.

لوکوربوزیه” در طی فعالیت حرفه ای خودش در زمینه معماری نظریه ای جالب در خصوص خانه را عنوان کرد، او در زمینه معماری خانه را به عنوان ماشینی برای زندگی عنوان کرد، همان گونه که اتومبیل ماشینی برای حرکت است. وی پنج اصل را در ساختمان های مدرن معرفی کرد.

باغچه های پشت بام: در واقع در آن سالها بتن ابزار جدیدی بود که این امکان را به معماران می داد تا ساختمانهای مسطح را فراهم کنند( در واقع نظریه روف گاردن یا همان بام سبز ).

اجرای روف گاردن در بابل

گلپیرا پارس"مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، محوطه"

اجرای روف گاردن در بابل

چگونه در پشت بام روف گاردن بسازیم؟

اجراب چوب پلاست در بابل

چگونه چوب پلاست در روف گاردن اجرا کنیم؟

اجرای چمن در بابل

چکونه چمن طبیعی در روف گاردن کار کنیم؟

  • اجرای روف گاردن در مازندران در یک نگاه
  • انواع روف گاردن در مازندران
  • هزینه اجرای روف گاردن در مازندران
  • امکانات اجرایی روف گاردن در مازندران
  • جزئیات روف گاردن در مازندران
  • شرکت اجرای روف گاردن در مازندران
  • مراحل ساخت روف گاردن در مازندران
  • خاک مخصوص روف گاردن در مازندران
  • خرید درختچه، گل و گیاه روف گاردن در مازندران
  • رزومه شرکت گلپیرا پارس برای اجرای روف گاردن در مازندران

اجرای روف گاردن در مازندران در یک نگاه

اجرای روف گاردن در مازندران به دلیل هزینه های پائین مخارج زندگی و آب و هوای بسیار مطلوب این استان ، همواره مورد توجه مردم بوده است. این امر باعث گردیده که هموطنان ما برای استفاده دائمی از این شرایط اقدام به خرید ملک یا زمین مرغوب و نزدیک به سواحل یا جنگل کنند.

این اقدام سبب شده تا خریداران ملک دست به اقدام فضای سبز یا روف گاردن بر روی پشت بام های خود بزنند تا علاوه بر محیط آرام و آب و هوای مناسب و فضای جنگلی ؛ فضای سبز را هم در پشت بام های خود داشته باشند.

در ادامه تمام جزئیات و مزایای روف گاردن در مازندران به تفصیل بررسی خواهد شد.

 

گلپیرا پارس" مجری تخصصی بام سبز _ دیوار سبز _ محوطه _ سازه های چوبی " در مازندران

انواع روف گاردن در مازندران

روف گاردن متمرکز _ نیمه متمرکز _ گسترده

روف گاردن متمرکز exten sive roof

اگر بخواهیم بام سبز متمرکز را براتون توضیح بدیم؛ هر موقعه ای که شما از گیاهان با ریشه های کم عمقی استفاده کنید و بستر کشت شما ضخامت تقریباً با 20 سانتی متر ارتفاع داشته باشد و هم چنین نسبت به سایر بام های سبز هزینه کمتری برای شما شده باشد؛ از چمن و گیاهان با پوشش کم ارتفاع استفاده کرده باشید ، به این نوع از بام سبز متمرکز گفته می شود.

در واقع به این نوع از بام های سبز مقاطع با ارتفاع کم و یا ضخامت کم می گویند. یکی از مزایای مهم این نوع از بام سبز وزن کمی هست که به سازه شما وارد می شود.

***امکانات باغی و فضای سبز در روف گاردن و تراس گاردن در مازندران***

درباره روف گاردن بدانید
golpirapars
مازندران _ ساری
09114763219
متخصصین مجموعه
09112291218
جداکننده
اجرای روف گاردن در مازندران

گلپیرا پارس

در ادامه مقاله جزئیات کاملی در مورد اجرا و هزینه‌های روف گاردن در مازندران ارائه خواهد شد.

See How it Works

تحلیل و بررسی روف گاردن

راهنمای کامل روف گاردن

ایده برای روف گاردن

هزینه اجرای روف گاردن در مازندران

مهم ترین سوالی که ذهن شما را درگیر می کند این است؛ برای ساخت بام سبز چقدر هزینه باید در نظر گرفت؟

باید متذکر شویم که شرایط و عوامل زیادی در هزینه بام سبز موثر است؛ البته قبل از اجرای روف گاردن باید هزینه طراحی فضای سبز را مد نظر بگیرید. به طور خلاصه اگر بخواهیم عوامل موثر در هزینه ها را ذکر کنیم؛ جنس و برند متریال _ سیستم آبیاری _ نورپردازی _ زیر سازی _ کف فضای روف گاردن _ تجهیزات جانبی می باشد.

See How it Works

مراحل اجرای چوب پلاست؟

چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست در مازندران؟

چگونه روف گاردن بسازیم؟

برای اجرای روف گاردن فقط کافیست در بهترین و ساده ترین حالت ممکن با استفاده از چند عدد فلاورباکس و تری باکس و 1 عدد استند کابلی و جند عدد گلدان با درختچه های زینتی فضایی ساده و دلنشینی را در بام خود دیزاین نمائید. با استفاده از سیستم نورپردازی می توانید یک فضا با نورپردازی جذاب داشته باشید. البته به این نکته توجه کنید که برای هر کاری در بام شما به یک متخصص و دارای رزومه نیاز دارید.

تفاوت بام سبز و باغ بام در چیست؟

بام سبز green roof  در واقع در بستر کم عمقی در بام جای میگیرد؛ یک نکته بسیار مهم در بام سبز green roof  در سطح صاف و یا شیب حداکثر 30 % در نظر بگیرید.همانطور گفتیم که بستر خاک در عمق کمی هست اگر بخواهیم ابعاد آن را بگوئیم بین 7 الی 20 سانتی متر است.

اما باغ بام همانطور که از  ناشی مشخص است دارای فضای سبز بیشتری است؛ عمق خاک را می توانید تا 5/1 متر هم برسانید.

هزینه اجرای روف گاردن در مازندران در هر متر مربع از 2.000.000 الی 5.000.000 تومان است.

در ادامه مقاله جزئیات کاملی در مورد هزینه ها و اجرای روف گاردن در مازندران ارائه خواهد شد.

اشتباهات رایج در روف گاردن

انتخاب نامناسب گل و گیاه _ استفاده نکردن از عایق مخصوص روف گاردن _ استفاده نکردن از چوب های فضای باز _ اجرا نکردن لایه های روف گاردن _ خاک نامناسب

یکی از نکات بسیار مهم در اجرای روف گاردن در مناطق با شرایط آب و هوایی انتخاب نوع عایق برای فلاور باکس هایی است که در روف گاردن اجرا می شود. اگر بخواهیم شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید ؛ قطعاً مازندران دارای این شرایط آب و هوایی است.انتخاب لایه عایق روف گاردن بسیار مهم است. متاسفانه برخی از افراد بدون اطلاع از نوع عایق روف گاردن سعی می کنند روف گاردن را اجرا کنند؛ بعد از مدتی متأسفانه روف گاردن شما را تبدیل به یک فضای بلااستفاده تبدیل می کنند.

بعد از عایق روف گاردن نوع گل و گیاه ، درختچه ها و خاک نامناسب می تواند صدمات شدیدی به بام شما در آینده وارد کند.

اجرای روف گاردن به صورت حرفه ای در مازندران برای اولین بار در سال 1398 مورد تایید سازمان نظام مهندسی قرار گرفت که فرصت بسیار مناسبی برای دوست‌داران اجرای روف گاردن با دیتیل اجرایی در این استان فراهم کرده است.

برای بررسی فرصت‌های روف گاردن در مازندران با کارشناسان گلپیرا پارس تماس بگیرید.

نکته بسیار مهم دیگر در اجرای بام سبز باید رعایت کنید ؛ چوب های فضای باز می باشد. انتخاب نوع چوب در روف گاردن ، پرگولا ، آلاچیق ، فلاور باکس و تری باکس بسیار مهم است؛ پیشنهاد می کنیم از چوب پلاست در فضای روف گاردن در مازندران استفاده کنید، از مزایای این نوع چوب مقاومت بالا در برابر باران، رطوبت و حشرات می باشد.

هزینه روف گاردن در مازندران در تیپ دوم؛ 5.000.000 الی 6.000.000 تومان است.

راهنمای خرید متریال روف گاردن در مازندران

برای اجرای روف گاردن قطعاً به متریال های متفاوتی نیاز دارید که باید همِۀ این نوع از متریال ها را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید از اجرای  فضای سبز در بام لذت ببرید.

اگر بخواهیم متریال های روف گاردن را نام ببریم ( چمن مصنوعی _ قلوه سنگ _ گل و گیاه _ درختچه های زینتی _ عایق روف گاردن _ زهکش _ لایه محافظ _ فیلتر خاک _ پوکه _ خاک مناسب ) می باشد؛ برای اینکه بتوانید بدون دردسر و با قیمت مقطوع می توانید از گلپیرا پارس تهیه کنید.

هزینه اجرای روف گاردن در مازندران در تیپ 3 _ از   6.000.000 الی 8.000.000 تومان است.

تجربه شخصی استفاده از روف گاردن

من که عاشق فضای سبز در محیط خصوصی خودم هستم؛ قطعاً

” گلپرا پارس ” یکی از بهترین شرکت طراحی و مجری روف گاردن در مازندران مورد لطف من هست؛ چون هر چه را که در ذهن داشتم را تونستند اجرا کنند، فضای خشک و بی روح من را تبدیل به یک فضای سبز زنده و دست نیافتنی تبدیل کنند.

اجرای روف گاردن در مازندران

هزینه احرای روف گاردن در مازندران در تیپ 3 _  از 8.000.000 الی 9.000.000 تومان در هر متر مربع است.

اجرای روف گاردن در مازندران

امکانات اجرای روف گاردن در مازندران

فضای سبز: با کاشت درختانی با عمق بیشتر از 4متر

انواع چتر و سایه بان ، آلاچیق ، پرگولا ، فلاور باکس ، تری باکس ، نیمکت ، جکوزی ، آتشدان ، باربیکیو ، سرویس بهداشتی ، مسیر راه ، استند کابلی ، دیوار سبز ، برکه ، آبنما و فضای بازی از جمله امکاناتی است که شما می توانید در روف گاردن خودتان استفاده کنید.

جزئیات اجرایی روف گاردن در مازندران

یکی از مهم ترین بخش در اجرای روف گاردن عایق روف گاردن می باشد؛ که نقش کلیدی دارد، سعی کنید حتماً فضای فلاور باکس ها را با مصالح بنایی انجام دهید؛ سپس با یک استاد کار حرفه ای کف و دیوار های فلاور باکس را ترمیم کنید به طوری که دارای پستی و بلندی نباشد ، کنج ها باید سطح شیبدار باشد یا به اصطلاح دارای ماهیچه باشد، سپس فضای مورد نظر را باید با پرایمر پوشش دهید.

بعد از پرایمر می توانید از عایق استفاده کنید، سعی کنید حتماً پرایمر کاملاً خشک شده باشد، بعد از عایق حتماً از لایه محافظ استفاده کنید.

لایه زهکش نیز بسیار مهم است؛ ژئوتکستایل را بر روی عایق قرار دهید ، سپس از زهکش و بعد از آن از فیلتر خاک برا ی محافظت از زهکش سپس پوکه و در نهایت از خاک مخصوص و سبک استفاده کنید

شرکت اجرای روف گاردن در مازندران

برای دریافت شرکت های مجری روف گاردن در مازندران، باید به نظام مهندسی در مازندران مراجعه کنید. ولی شرکت های معروف در حوزه روف گاردن در کشور:

گلپیرا پارس _ گلپیرا سبز _ ضیاکو _ ویدکو گرین _ المیچ _ گلاله سبز _ پلاستو وود _ دکو وود _ قاب گل ماندگار _ گرین کارا – گروه آرل _ لاپلند _ وود مستر

مراحل ساخت روف گاردن در مازندران

برای شروع روف گاردن ابتدا باید از محل پروژه بازید کنید؛ نکته بسیار مهم اینکه باید ببینید ساختمان  در حال حاظر پتانسیل اجرای بام سبز را دارد؛ باید در این مرحله از محیط کار عکس و فیلم تهیه کنید؛ ابعاد را دقیق مشخص کنید حالا نوبت طراحی با نرم افزار اتوکد می رسد که شما باید ایده ها را پیاده کنید سپس برای درک بیشتر از نرم افزار تری دی مکس استفاده کنید؛ تا کارفرما ایده های شما را به خوبی درک کنید.

بعد از مراحل بالا حالا نوبت به برآورد هزینه میرسد که شما باید تسلط کافی در این زمینه را داشته باشید؛ حالا باید مراحل ساخت روف گاردن را شروع کنید.

اجرای روف گاردن در ساری

خاک مخصوص روف گاردن در مازندران

خاک فرآوری شده سبک _roof garden soil

 

درجه 1

پیت ماس 30%

کوکوپیت 30%

ذغال 10%

پرلیت10%

پوکه 10%

خاک ماسه دار 10%

درجه2

خاک برگ 30%

ورمی کمپوست 20%

خاک زراعی20%

کوکوپیت 10%

پیت ماس 5%

ذغال 5%

شلتوک5%

پرلیت 5%

درجه 3

کمپوست40%

پرلیت10%

ذغال

10%

پیت ماس 10%

پوکه10%

خاکبرگ 10%

درجه4

کمپوست 40%

خاک برگ 20%

ذغال 10%

خاک 10%

پرلیت 10%

پوکه 10%

درجه 5

خاک سیاه 40%

خاکبرگ20%

ماسه10%

 

پرلیت10%

ورمی 10%

ذغال

10%

                 

خاک های روف گاردن باید سبک ، دارای زهکشی مناسب ، ظرفیت عالی حفظ آب و رطوبت دارای EC  و PH مناسب را داشته باشد. همانطور که متوجه شدید خاک روف گاردن بسیار مهم است ونقش کلیدی در حجم و وزن سازه شما ایجاد می کند.

هر چند شما می توانید با کود های مخصوص به خاک خودتون مواد مغذی را برسانید ؛ اما خاک شما باید کاملاً دارای مواد مغذی برای درختچه ، گل و گیاه را داشته باشد.

خاک مخصوص روف گاردن

خرید درختچه ، گل و گیاه  روف گاردن در مازندران

برای انتخاب درختچه ، گل و گیاه در مازندران شما باید سه عامل اصلی را در نظر بگیرید ( شرایط آب و هوایی _ اقتصادی _ ارتفاع فلاور باکس ها ).

پیشنهاد مجموعه ما؛ از گیاهان مناسب اقلیم استفاده کنید ، نوع بام در انتخاب گل ، گیاه و درختچه تأثیر بسزایی دارد.

رزومه شرکت گلپیرا پارس برای اجرای روف گاردن در مازندران

تعدادی از پروژه های موفق روف گاردن در مازندران و خراسان رضوی سال‌های گذشته، در ادامه ارائه شده است. شما هم می‌توانید با ارتباط گرفتن با متخصصین گلپیرا پارس ، شانس خود را برای روف گاردن در مازندران بررسی کنید.

رزومه گلپیرا پارس

سوالات متداول درباره اجرای روف گاردن در مازندران؟

بزرگترین مزایای استفاده از روف گاردن پاکیزگی هوا که باعث کاهش ذرات معلق در هوا خواهد بود، استفاده از فضای سبز ( گل _ گیاه _ درختچه ) درجه حرارت را کاهش خواهد داد؛ عامل مهم دیگر خاک هست؛ که باعث جلوگیری مستقیم اشعه خورشید به سقف زیرین و همچنین جلوگیری از هدر رفت انرژی خواهد بود.

شما می توانید به راحتی با استفاده از چند عدد فلاور باکس و تری باکس و استفاده از یک عدد استند کابلی و چمن مصنوعی و یک سیستم نورپردازی مناسب فضای سبز را داشته باشید.

برای اجرای روف گاردن شما باید مراحل رو به خوبی انجام دهید؛ اولین لایه عایق روف گاردن هست ؛ که باید بر روی سطح صاف اجرا گردد، لایه دوم؛ لایه محافظ می باشد که در وزن های متفاوت عرضه می شود، بستگی به نوع پروژه شما می توانید استفاده کنید، لایه بعدی زهکش که برای محافظت از این لایه نیز باید از لایه بعدی یعنی فیلتر خاک استفاده کنید، برای زهکش بودن فلاورباکس باید از پوکه و در نهایت خاک سبک بستر کشت شما را فراهم می کند.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.