پرش لینک ها
گروه معماری گلپیرا پارس

🌿 خوش آمدید به دنیای زیبای روف گاردن! 🌿

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که بحران زیست محیطی را با تبدیل کردن پشت بام خود به یک باغ زیبا و سبز، حل کنید؟

روف گاردن، خدماتی منحصر به فرد است که به شما این امکان را می‌دهد تا فضای سبز و زیبایی را بر روی پشت بام ساختمان خود ایجاد کنید. با استفاده از انواع گیاهان، گل‌ها و محصولات زراعی، روف گاردن شما را به دنیایی از آرامش و زیبایی می‌برد.

🌟 با خدمات روف گاردن، فضای سبز و پرورش گیاهان را به زندگی خود اضافه کنید و از مزایای بی‌شمار آن برخوردار شوید. 🌟

همین حالا با ما تماس بگیرید و رویای یک روف گاردن زیبا را به واقعیت تبدیل کنید! 🌿🌸

مجری تخصصی بام سبز _ دیوار سبز _ محوطه _ سازه های چوبی

جهت مشاوره با همکاران ما: 09112291218 _ 01133119901

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

گروه معماری گلپیرا پارس

مجری تخصصی بام سبز _ دیوار سبز _ محوطه _ سازه های چوبی در مازندران و گلستان

جهت مشاوره با همکاران ما: 09112291218 _ 01133119901

جهت اجرای بام سبز (  GREEN ROOF)  در مازندران حتماً باید با یک مجری فضای سبز در ارتباط باشید.

مهمترین شاخص ها در انواع بام سبز را می توان به ساختار ها و کارکرد و ضخامت ها اشاره کرد.

بام سبز گسترده ، بام سبز نیمه فشرده ، بام سبز فشرده

همه این نوع از بام ها در این 3 بخش جا میگرند؛ اختلاف نام آنها اساساً به ابعاد فلاور باکس و حجم بام سبز متفاوت خواهد شد.

شما می توانید با توجه به شرایط سازه و فضای مورد نظر یکی از روشهای گفته شده را به کار ببرید.

در واقع شما برای اجرای بام سبز بر روی فضایی کار می کنید که دسترسی به بستر خاک عمیق را ندارید در واقع شما محدود هستید به همین خاطر باید در انتخاب نوع گل و گیاه هم توجه داشته باشید.

طراحی و اجرای محوطه در مازندران

لنداسکیپ در شممال

اجرای لنداسکیپ در مازندران

photo 2023 07 05 12 00 31 2

مجری محوطه در مازندران

IMG 20210311 WA0018

شرکت فضای سبز در مازندران

IMG 20210311 WA0007

طراح و مجری محوطه در مازندران

جزئیات اجرایی بام سبز در مازندران

همانطور که می دانید اجرای بام سبز در مازندران دارای جزئیاتی می باشد که باید قبل از اینکه به مشکل خاصی بر بخورید، حتماً با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

یکی از مهمترین جزئیات بام سبز در مازندران لایه ضد ریشه می باشد؛ یکی از مهمترین کاربرد این لایه کارآمدی بالا در مقابل رطوبت ، نفوذ آب و از همه مهمتر مقاومت بالا در برابر ریشه می باشد. در تمامی مراحل بام سبز شما باید حتماً از این لایه برای بام سبز استفاده کنید.

بعد از اجرای این لایه باید یک لایه ملات محافظ در مقابل آسیب دیدن عایق اجرا کنید.

سعی کنید شیب بندی هم به سمت خروجی آب هدایت کنید تا آب اضافی از آبیاری و بارش باران در داخل فلاور باکس نمائید.

لایه بعدی و مهمترین لایه در اجرای بام سبز در مازندران ژئو تکستایل خواهد بود؛ نکته بسیار مهم در خصوص ژئو تکستایل اینکه دارای وزن های متعددی می باشد که ما پیشنهاد می کنیم از گرم های بالا استفاده کنید.

لایه بعدی زهکش می باشد؛ که دارای ابعاد 50 * 50 یا 40 * 40 می باشد که جهت نگهداری آب و رطوبت برای نگهداری و تغذیه ریشه ها در نظر گرفته می شود.

لایه بعدی پوکه می باشد که نقش تراوایی داشته و در نهایت خاک سبک می باشد که جهت اطلاعات بیشتر در خصوص خاک سبک مخصوص بام سبز در مازندران با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

طراحی و اجرای روف گاردن در ساری

🌗 مازندران _ ساری _ خیابان فرهنگ _ خیابان ۱۵ خرداد _ بن بست مهتاب _ ساختمان آراد ۲ _ طبقه ۵ _ واحد ۱۱

جهت مشاوره با همکاران ما: 09112291218 _ 01133119901

ضخامت بام سبز در مازندران

جهت اینکه حالا تصمیم گرفتید از بام منزل بلا استفاده تبدیل به یک فضای سبز کنید؛ باید اطلاعات کافی در خصوص بام سبز داشته باشید.

برای اینکه ضخامت فلاور باکس ها را مشخص کنید؛ ابتدا باید ببینید چه نوع درختچه یا گیاهانی را قرار هست با بام سبز اضافه کنید.

روشهای متفاوتی برای اجرای بام سبز وجود دارد؛ اما اگر بخواهیم به طور ساده و خلاصه اصل مطلب را بیان کنیم نوع و ارتفاع گیاه و درختچه ها بسیار مهم خواهد بود.

اگر قرار هست از درختچه های با ارتفاع 3 متر در نظر بگیرید؛ حتماً باید فلاور باکس های شما حداقل دارای ارتفاع 70 سانتی متر و عرض 50 سانتی متر در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید از چمن های مصنوعی یا گیاهان با ارتفاع کم استفاده کنید؛ باید حداقل 10 سانتی متر عرض و ارتفاع 10 سانتی متر در نظر بگیرید.

فقط کافیست برای اینکه به یک فضای سبز برسید سعی کنید از گیاهان تزئینی و درختچه های زینتی با ارتفاع های متفاوت داشته باشید.

طراحی بام سبز در مازندارن

جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی ؛ حتماً باید با یک مجری روف گاردن در ارتباط باشید. برای بدست آوردن ریز متره و برای اینکه به یک جمع بندی کلی برسید ابتدا باید از فضای مورد نظر برداشت کنید و سپس یک طرح دو بهدی با نرم افزار اتوکد اجرا کنید.

سپس برای درک بهتر حتماً از نرم افزار تری دی مکس استفاده کنید تا به کارفرمای محترم نشان دهید تا به یک جمع بندی کلی برسد.

طراحی شما باید؛ اطلاعات کافی در خصوص اجرای پرگولا ، دتایل ها و نوع متریال ها را بدانید؛ در خصوص اجرای آلاچیق هم شما باید یک سری آیتم های مهم و جزئیات اجرایی بام سبز را بدانید.

اگر قصد دارید از انواع اکسسوری استفاده کنید ؛ باید ابتدا دتایل ها و تمام چرئیات اجرایی بام سبز را بشناسید و در نهایت به یک طرح کلی برسید.

برای اطلاعات بیشتر با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

مجری روف گاردن در بابل

طراحی و اجرای بام سبز در مازندران

جهت طراحی و اجرای بام سبز در مازندران حتماً با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید تا به یک فضای سبز دلنشینی برسید.

جهت طراحی باید این نکته را در نظر بگیرید هزینه طراحی در بام سبز بر اساس هزینه ها محاسبه می گردد؛ برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

 شماره تماس: 01133119901 _ 09112291218

برای اجرای بام سبز در مازندران ؛ ابتدا باید طرح مورد نظر را بدست آورید ، سپس نوع متریال ها را مشخص کنید و بهد از اینکه نوع اکسسوری ها رو مشخص کردید حالا باید یک ریز متره مشخص کنید.

بعد از اجرای ریز متره حالا نوبت به اجرای بام سبز می رسد؛ برای اجرای فضای سبز در مازندران مجموعه گلپیرا پارس این خدمات نوین را به شما ارائه می دهد.

لیست قیمت چوب پلاست در مازندران

لیست قیمت چوب پلاست بهار
لیست قیمت چوب پلاست بهار
لیست قیمت چوب پلاست بهار
لیست قیمت چوب پلاست بهار
خاک مناسب بام سبز

خاک مناسب بام سبز در مازندران

یکی از مهمترین مرحله اجرای بام سبز در مازندران ؛ خاک می باشد.

تمام مراحل و جزئیات اجرای بام سبز اجرا می گردد تا به فضای سبز مورد نظر برسیم؛ درختچه گیاهان را باید شاداب و دور از هرگونه آفت باشند.

علاوه بر شادابی و تغذیه گیاهان و درختچه ها باید وزن مخصوص خاک را کاهش دهید به خاطر اینکه وزن زیادی به سازه شما وارد خواهد شد.

وزن ایده آل برای بام سبز در هر متر مکعب تقریباً 450 کیلوگرم در نهایت 600 کیلو گرم می باشد.

برای اینکه به یک خاک مخصوص و سبک و فرآوری شده برسد که هم وزن مخصوص کم و هم دارای مواد مغذی باشد باید ترکیبات مناسبی برای خاک تهیه کنید.

فوائد بام سبز در مازندران

یکی از فوائد مهم بام سبز می توان به مبحث اقتصادی آن اشاره کرد؛ هر چند در نگاه اول هزینه زیادی را بر عهده شما خواهد داشت؛ هزینه های ساخت ساختمان را افزایش می دهد؛ اما قطعاً در زمان به خاطر کاهش انرژی باعث صرفه جویی خواهد شد علاوه بر آن باعث افزایش راندمان در فضای شهری خواهد شد.

از مهمترین فوائد و مزایای بام سبز افزایش دوام و طول عمر مصالح مصرفی در بام سبز می باشد.

اجرای بام سبز باعث می گردد 2 الی 3 برابر طول عمر مصالح افزایش پیدا کند.

از فوائد دیگر بام سبز؛ افزایش فضای سبز ساختمان می باشد.

می توان به عایق صوتی و مزایای زیست محیطی هم اشاره کرد که تأثیر فراوانی در فضای ساختمان خواهد داشت که به تفصیل در مورد هر یک به شما در آینده توضیح خواهیم داد.

مهمترین تأثیر که در فوائد بام سبز را می توان اشاره نمود؛ پاکسازی هوا و محیط می باشد که تأثیر فراوانی در محیط های شهری خواهند داشت.

از مزایای اجتماعی بام سبز هم نباید غافل شویم؛ که باعث می گردد سرانه فضای سبز افزایش پیدا کند

معایب بام سبز در مازندران

به جرأت می توان به این نکته اشاره کرد که بام سبز دارای هیچ عیبی نمی باشد؛ فقط در صورتی شما به مشکل خواهید خورد که دتایل ها و جزئیات اجرای بام سبز را ندانید و بدون اطلاعات و تجربه کافی دست به اقدام بام سبز بزنید.

در این صورت بدون شک به یکی از معایب بام سبز که رطوبت می باشد برخورد خواهید کرد. اگر نتوانید از مهمترین بخش بام سبز که بحث عایق می باشد را به درستی اجرا کنید؛ قطعاً بام سبز شما در آینده تبدیل به یک فضای بلا استفاده خواهد شد.

نکته بعدی که باعث می گردد در اجرای بام سبز به مشکل برسید؛ استفاده از گیاهان و درختچه هایی می باشد که مناسب فضای ایجاد شده شما در فلاور باکس ها نیست.

پس از اینکه فلاور باکس ها را آماده کاشت کردید باید مناسب با فضای باکس نوع گل و گیاه را انتخاب کنید و از همه مهمتر اینکه باید از گیاهانی استفاده کنید که ریشه های عمیق و به صورت عمودی نداشته باشند.

در صورت داشتن سوالات بیشتر؛ با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

راهنمای اجرای روف گاردن در مازندران

لایه های بام سبز در مازندران

لایه ضد ریشه _ لایه ملات محافظ _ ژئو تکستایل _ فیلتر خاک _ زهکش _ پوکه _ خاک مناسب

لایه ضد ریشه

از مهمترین بخش بام سبز در فلاور باکس ها لایه ضد ریشه می باشد؛ چون نقش کلیدی در جلوگیری از رطوبت و مهمتر اینکه نقش مهمی در جلوگیری از نفوذ ریشه به سقف زیرین دارد.

لایه ملات محافظ

برای جلوگیری از آسیب به لایه ضد ریشه حتماً باید از این لایه مهم محافظت کنید، که این نقش را ملات محافظ خواهد داشت.

لایه ژئو تکستایل

لایه ای بسیار مهم جهت جلوگیری از نفوذ ریشه به عایق و جلوگیری از پوسیدن ریشه ها را به عهده دارد.

طریقه نصب لایه های روف گاردن

فیلتر خاک

لایه ای نمدی که نقش آن جلوگیری از نفوذ خاک به لایه زهکش می باشد؛ که نحوه اجرای آن در داخل فلاور باکس ها بسیار مهم می باشد؛ سعی کنید در خصوص اجرای بام سبز با یک مجری فضای سبز در ارتباط باشید.

زهکش

نقش بسیار مهم در تهیه رطوبت گل و گیاه و درختچه ها در داخل فلاور باکس ها را بر عهده دارد.

پوکه صنعتی

پوکه ها هم نقش زهکش را در داخل فلاور باکس های بام سبز خواهند داشت؛ البته باید از پوکه های صنعتی استفاده کنید تا خاصیت تراوایی بالایی داشته باشند.

خاک فرآوری شده

در نهایت بعد از تمام مراحل اجرای بام سبز نوبت به خاک مخصوص بام سبز می رسید که علاوه بر تأمین و تغذیه گل و گیاه نقش بسیار مهمی در سازه خواهد داشت.

اشتباهات رایج اجرای بام سبز در مازندران

1- یکی از اشتباهات رایج در بام سبز که بسیار مهم و حیاتی می باشد؛ استفاده نکردن از عایق روف گاردن می باشد. متاسفانه اکثر شرکت هایی که ادعای مجری فضای سبز را دارند از عایق روف گاردن اطلاعات کافی ندارند و با استفاده از ایزوگام سعی می کنند لایه عایق رطوبتی و ضد ریشه را حل کنند؛ در حالیکه بسیار خطرناک و آسیب پذیر می باشد.

2- دومین اشتباه در اجرای بام سبز استفاده نکردن از چوب های فضای باز می باشد. پیشنهاد می کنیم برای اجرای بام سبز در مازندران از چوب پلاست برای کاور کردن فلاور باکس و تری باکس ها استفاده کنید.

3- اشتباه بعدی و رایج در اجرای بام سبز استفاده نکردن از ژئوتکستایل یا لایه محافظ از عایق روف گاردن می باشد. حتماً باید از گرم های بالا برای محافظت عایق روف گاردن استفاده کنید.

4- اشتباه بعدی رایج در فلاور باکس ها می باشد؛ اطلاعات نداشتن کافی در خصوص خاک مناسب باعث ایجاد وزن سنگین در بام سبز و هم چنین باعث از بین رفتن گل و گیاه خواهد شد.

5- شاید به جرأت می توان گفت خروجی آب را اکثر شرکت های مجری فضای سبز به خوبی رعایت نمی کنند و بدون داشتن اطلاعات کافی دست به اقدام اجرای بام سبز می کنند، حتماً در خصوص تمامی مراحل گفته شده با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

مجری بام سبز در شمال

IMG 20190623 WA0029 min

روش اجرای روف گاردن در مازندران

photo 2023 07 05 12 33 49 min

صفر تا صد اجرای روف گاردن در مازندران

photo 2023 02 18 20 34 38

عکس پرگولا در مازندران

3 min

فیلم اجرای روف گاردن در مازندران

5 نکته از که باید قبل از اجرای بام سبز باید بدانید.

1_ استفاده از عایق روف گاردن در داخل فلاور باکس ها؛ مهمترین نکته ای که باید در اجرای بام سبز بدانید و رعایت کنید.

2_ استفاده از لایه محافظ و فیلتر خاک نیز از مهمترین بخش های بام سبز می باشد.

3_ استفاده کردن از پوکه های صنعتی و خاک مخصوص و فرآوری شده که وظیفه بسیار مهمی در تأمین زهکشی و تغذیه گیاه به عهده دارد.

4_ برای خروجی آب در داخل فلاور باکس ها حتماً غافل نشوید که نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ضربه به عایق و سقف بام خواهد داشت.

5 _ استفاده از چوب های فضای باز برای کاور کردن فلاور باکس ها ، آلاچیق ، پرگولا می باشد؛ پیشنهاد می کنیم از چوب پلاست برای کاور کردن استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چوب پلاست می توانید مقالات ما را در سایت choobplast.click مطالعه کنید.