پرش لینک ها

بام سبز در شمال

26 / 100

انواع بام سبز یا روف گاردن از نظر طبقه بندی:

بام سبز green roof  از نظر ساختار و از نظر اجرای بام سبز به چند بخش تقسیم می شوند، که سعی می کنیم که هر یک از این نوع بام ها را برایتان به مفصل توضیح دهیم.

بام سبز از نظر ساختار:

اگر بخواهیم بام سبز را از نظر ساختار نام ببریم:

1- بام سبز گسترده Extensive greenroof

2- بام سبز نیمه گسترده Semi Extensive Green Roof

3- بام سبز فشرده Inten Sive Green Roof

در ادامه جزئیات بیشتری در مورد بام سبز در مازندران را باهم بررسی خواهیم کرد.

اجرای بام سبز در بابل
با لوگو scaled

خرید اینترنتی چوب پلاست در مازندران؛ انواع سازه های چوبی ( آلاچیق _ پرگولا _ فلاور باکس _ تری باکس )، جهت اطلاعات بیشتر هر یک از سازه ها را می توانید با متخصصین مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

گلپیرا پارس : مجری بام سبز _ دیوار سبز

گروه معماری گلپیرا پارس برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما طراحی شده‌اند و تضمین می‌کنند که بهترین مشاوره را برای اجرای بام سبز در مازندران دریافت می‌کنید.

در واقع بام های سبز green roof ؛ شما نمی توانید در روی زمین گل ، گیاه و درختچه های زینتی را بکارید، در واقع شما این کار رو در روی بام انجام می دهید.

همۀ اینهایی که نام بردیم از نظر ضخامت لایه ها ، عمق و ارتفاع گل و گیاه در فلاور باکس متفاوت هستند.

پیشنهاد می کنیم برای اجرای بام سبز در شهرهای مازندران با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط  باشید، تا مشاوران ما تخصص چند ساله را با شما به اشتراک بگذارند.

نکته های که باید اجرا کنید:

در تمام قسمت هایی که شما از فضای سبز در این نوع از بام در نظر گرفتید قطعاً نیاز به زهکش دارید. به خاطر ارتفاع کم فلاور باکس ها به سازه ساختمان بار کمتری را وارد می کنید در واقع اگر بام شما دارای محدویت است بسار مناسب می باشد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

طراحی و اجرای بام سبز در شهر ساری

کاتالوگ گلپیرا پارس

اجزای تشکیل دهنده بام سبز ( اصلی و جانبی ) در ساری:

اجزای بام سبز متفاوت است اما اجزای اصلی بام سبز در واقع همان لایه هایی هستند که بیشتر ذکر کردیم.

هدف از این اجزاء:

1- پتانسیل بار وارده از طریق خاک ، گیاه و درختچه ها می باشد.

2- نگهداری رطوبت در داخل فلاور باکس ها جهت تغذیه ریشه گیاهان.

3- عایق بندی در مقابل رطوبت ، باران و نفوذ ریشه ها به داخل ساختمان می باشد.

4- فراهم کردن بستری برای رشد گیاه ، گل و درختچه های زینتی.

5- ایجاد یک فضای سبز هر چند با شرایط محیطی آن منطقه.

6- فراهم کردن شرایط اقلیمی ، محیطی ، اجتماعی و اقتصادی.

7- جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب و جلوگیری از جریان عبور دما از بام هستند.

برای اطلاعات بیشتر کافیست با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

ایده طراحی و اجرای بام سبز در پشت بام بابل

تحلیل و بررسی انواع بام های سبز در استان مازندران

در بام گسترده ارتفاع فلاور باکس ها معمولاً از 5 تا 20 سانتی متر و تعداد وزنی که در حالت اشباع به سازه ساختمان وارد می شود از 150 کیلوگرم بر متر مربع است.

در واقع در این نوع از بام سبز به خاطر ارتفاع کم ارتفاع کم فلاور باکس ها و نوع گیاهانی که انتخاب می کنید هزینه های شما را بسیار کاهش می دهد ولی نباید انتظار زیبایی و کارکردی از این نوع بام را داشته باشید.

در ضمن از نوع گیاهان پوششی می توانید استفاده کنید؛ نیاز به سیستم آبیاری قطره ای و اتوماتیک ندارید.

پیشنهاد می کنیم برای اجرای بام سبز در شهرهای مازندران با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط  باشید، تا مشاوران ما تخصص چند ساله را با شما به اشتراک بگذارند.

کارت ویزیت گلپیرا پارس

اجرای اکسسوریهای سبز:

در این مرحله شما می توانید مسیرهای حرکتی را با استفاده از چوب پلاست و شاسی های فلزی به عنوان استراکچر را اجرا کنید. از آلاچیق _ پرگولا _ سایه بان غافل نشوید.

همچنین می توانید فضایی را به عنوان نشیمن خانوادگی در نظر بگیرید. برای جلوه بیشتر حتماً اطراف فضای نشیمن را با گل ها کاور کنید همچنین می توانید آتشدانی را عنوان گرمایش و همچنین پخت و پز استفاده کنید.

فقط توجه داشته باشید اشیاء باعث از بین رفتن لایه های بام سبز نشود.

البته سعی کنید در مسیر حرکتی در کنار چوب پلاست از چمن های مصنوعی یا حتی طبیعی هم استفاده کنید. برای هم ترازی با سطح های مورد نظر می توانید از پایه ها برای نصب چوب پلاست هم استفاده کنید.

در ادامه مقاله جزئیات کاملی در مورد طراحی و اجرای بام سبز دربابل ارائه خواهد شد.

اجرای بام سبز در قائمشهر

طراحی و اجرای بام سبز در قائمشهر

اکسسوریهای فضای سبز:

نکته دیگری که باید توجه کنید استفاده از اکسسوری در بام سبز هست؛ قطعاً برای اینکه در ساعات متفاوتی از فضای سبز بر روی پشت بام استفاده کنید نیاز به یک سری تجهیزاتی از قبیل ( آتشدان _ باربیکیو _ پرگولا _ جکوزی و … ) دارید که باعث افزایش قیمت در اجرای روف گاردن خواهد بود.

قیمت چوب پلاست:

یکی از دلایل انتخاب متریال قیمت مناسب آن متریال هست. قطعاً انتخاب متریال ، قیمت مناسب از اولویت های ما در انتخاب آن متریال هست البته قیمت چوب پلاست در ایران و همه جای دنیا متفاوت هست.

به علت دتایل های متفاوت از چوب پلاست به خاطر متفاوت بودن در هر فضای اجرایی قیمت های متفاوتی دارد.

برای اطلاعات بیشتر حتماً با مشاوران ما در ارتباط باشید.

09114763219 _09112291218

معمولاً چوب پلاست ها در چندین بخش متفاوت مشخص  می گردند. در میان دتایل های متفاوت بخش کف پوش ( دکینگ ) به خاطر مقاومت بیشتر تقاضای بیشتری به سایر دتایل ها دارد.

بررسی بام سبز در بابلسر با هزینه کم

شما در نوع بام سبز ( گسترده _ فشرده _ نیمه گسترده ) می توانید نوع گل . گیاه را انتخاب کنید. برای اینکه شما یک بام سبز جذاب و شگفت انگیزی در تمام فصول سال داشته باشید فقط کافیست در انتخاب نوع گل و گیاه و درختچه ها انتخاب دقیق کنید.

البته یک شرکت فضای سبز باید بتواند بارندگی ، خشکسالی ، تابش خورشید ، درجه و باد هوا ، آلودگی محیط نوع گل و گیاه و درختچه ها ، طول عمر ، مقاومت سازه ، ارزش های اقتصادی و … باید آشنایی کامل داشته باشد.

بخاطر اینکه بام سبز شما تبدیل به فضای سبز واقعی شود نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. هر چند در نوع بام ها قطعاً گل و گیاه متفاوتی خواهید داشت؛ اما در هر نوع از بام سبز شما باید مراقبت لازم از فضای سبز ایجاد شده داشته باشید.

با لوگو scaled

بام سبز از نظر اجرا در ساختمان:

سیستم درجا _ سیستم پرتابل مدولار _ سیستم صفحه ای

گلپیرا پارس" مجری تخصصی بام سبز _ دیوار سبز"

مراحل اجرای بام سبز:

بام سبز گسترده ، نیمه فشرده ، فشرده

مصالح بنایی، لایه محافظ ، عایق حرارتی ، عایق ضد ریشه ، لایه زهکش ، فیلتر خاک ، پوکه ، خاک مخصوص ، گل و گیاه ، درختچه.

در مرحله اول در اجرای فلاور باکس ها ابتدا با مصالح بنایی طرح مورد نظر را مشخص کنید. جهت اجرای مراحل بعدی باید تمام دیوارها را ترمیم کنید تا یک سطح صاف و صیقلی داشته باشید؛ بعد از این مراحل شما باید داخل فلاور باکس ها را جهت هدایت آب باران یا آب اضافی به سمت خروجی هدایت کنید.

در خصوص عایق حرارتی شما می توانید نسبت به اجرای عایق حرارتی اقدام کنید یا اینکه صرف نظر کنید در مازندران بام سبز می تواند خود یک نوع عایق حرارتی باشد.

اما عایق رطوبتی بسیار مهم و در تمام بام ها باید اجرا گردد؛ در واقع از وظیفه های این نوع از عایق جلوگیری از رطوبت را بعهده دارد. البته عایق های رطوبتی می تواند با پایه قیر یا پلی اتیلنی باشد ؛ شما می توانید از هر کدام البته با نظر شرکت مجری استفاده کنید

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر کافیست با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

مراحل اجرای بام سبز:بام سبز گسترده ، نیمه فشرده ، فشرده

اجرای چوب پلاست در مازندران

روف گاردن در چمستان

چوب پلاست در مازندران

در ابتدا باید بدانیم در هر متر مربع چوب پلاست چقدر می تواند تحمل فشار  را داشته باشد؛ تقریباً در هر متر مربع 450 کیلو گرم را می تواند تحمل کند.

نکته بعدی : زیر سازی چوب پلاست

جهت اجرای چوب پلاست جهت کاور کردن سطوح و فضای تزئینی نیاز به زیر سازی فلزی و یا متریال های مناسب دیگر می باشد. چوب پلاست ها باید در صورت انبار کردن ، حتماً باید به صورت افقی نگهداری شوند.

چوب پلاست poly wood  حتماً باید در فضای خشک و عاری از هر گونه رطوبت قرار بگیرند ، هوا هم باید در جریان باشد.

بهتر است برای نصب چوب پلاست ، تمامی مراحل اجرای کارهای ساختمانی به پایان رسیده باشد.

قبل از اجرای نصب چوب پلاست ، سطوح مورد نظر باید کاملاً تراز باشند تا چوب پلاست به راحتی بر سطوح فلزی قرار بگیرد.

برای زیر سازی چوب پلاست می توانید بر اساس شرایط محیطی و امکانات فضای اجرا متفاوت باشد؛ شما می توانید از قوطی های چوب پلاست در ابعاد 4*4 سانتی متر یا قوطی فلزی 4*2  یا 3*3 یا 4*4 یا آلومینیومی استفاده کنید.

مشخص کردن هر یک از این نوع زیر سازی بستگی به بودجه کارفرما و بستگی به دتایل اجرایی پروژه متفاوت است. جهت جلوگیری از زنگ زدن قوطی های فلزی حتماً باید 4 وجه آن را با ضد زنگ ، الکترو استاتیک ، اپوکسی و یا کوره ای کاور کنید.زیر سازی و فواصل بین شاسی های فلزی باید از آکس تا آکس بعدی 30 سانتی متر باشد.

با لوگو scaled

برای اطلاعات بیشتر در خصوص الزامات بام سبز در مازندران برای اجرای لایه ها را مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

گیاهان مخصوص فضای سبز

برای انتخاب گیاهان باید به این نکته دقت کنید ( مکان _ اقتصاد _ شرایط آب و هوایی ) در واقع شما باید گیاهان مربوط به هر اقلیم را انتخاب نمائید. در ضمن باید از گیاهانی استفاده کنید که در مدت زیادی آب را در خود نگه می دارند.

پیشنهاد می کنیم حتماً از گیاهان با تنوع رنگی ایتفاده کنید. استفاده از گیاهان منوط به تخصص کافیست ولی ما چند نمونه از گیاهان و درختچه هایی که مناسب فضای روف گاردن مخصوصاً در مازندران می باشد را برای شما ذکر می کنیم ( پتسپروم _ شمشاد کانادایی _ شمشاد نعنایی _ شمشاد نعنایی زعفرانی _ لاوسون _ الگنوس _ مورت _ ورنیا _ چمن دایکوندرا _ یاس هلندی _ شمشاد سفید ) برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مجموعه “گلپیرا پارس” در ارتباط باشید.

بام سبز در چمستان

هزینه اجرای بام سبز در مازندران در شهر رامسر و متل قو  3.600.000 تومان الی 8.500.000 تومان است.

اجزای جانبی در بام سبز:

برای اینکه شما بتوانید در بام سبز تمامی لایه ها را به خوبی و طبق استاندارد اجرا کنید؛ قطعاً نیاز به یک سری اکسسوری دارید برای هدایت آب باران و آب اضافی رشد گیاه ، سیستم نورپردازی دریچه های بازید به این لوازم جانبی دارید.

برای جداکننده ها نیز از یک نوار جدا کننده می توانید استفاده کنید که بسیار در اجرای بام سبز قابلیت کاربردی دارد. می توانید به راحتی فضای سبز را با تنوع ایجاد کنید.

برای کفپوش و خروجی آب در فلاور باکس ها نیز باید از ابزار های استفاده کنید که آب در فلاور باکس ها بر روی بام نماند تا باعث نفوذ رطوبت گردد.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر کافیست با مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

اجرای بام سبز در بابل

اجرای بام سبز کم هزینه در نور و نوشهر

اجرای بام سبز در نور و نوشهر

در ادامه مطالب؛ قسمت های مختلف درباره هزینه های بام سبز را برای شما به تفصیل خواهیم آورد.

چگونه بام سبز مقرون به صرفه در آمل و چمستان بسازیم؟

در این نوع از بام سبز شما به راحتی می توانید این فضا را تبدیل به یک فضای سبز دلپذیر کنید؛ می توانید به یک فضای نشیمن ، آبنما ، حوض و انواع سازه های چوبی را با استفاده از چوب های فضای باز ( چوب پلاست _ ترمو وود ) تبدیل کنید.

همچنین در این نوع از بام ها شما می توانید انواع گیاهان فضای باز و درختچه های زینتی را استفاده کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که شما نیاز به سیستم آبیاری قطره ای در این نوع از بام های سبز دارید.

در سیستم درجا بام سبز لایه های روف گاردن به صورت مجزا بر روی بام داخل فلاور باکس ها اجرا می گردد. شما می توانید هم در سطوح صاف و هم در سطوح شیب دار از این نوع سیستم استفاده کنید. در واقع با طرح های مدنظر شما قابلیت اجرا را دارید. همچنین یکی از مزیت های بسیار خوب این نوع از سیستم شما می توانید با ضخامت های متفاوت استفاده کنید.

سیستم مدولار:

یکی از مهم ترین ویژگی این نوع از سیستم ها قابلیت ساخت بر روی ساختمانهای قدیمی را هم دارید؛ در واقع شما از یکسری فلاور باکس هایی که با چوب پلاست یا چوب ترمو کاور شده است استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید که لایه زهکش ، پوکه ، فیلتر ها و لایه محافظ را باید انجام دهید؛ خروجی آب را باید حتماً در نظر بگیرید تا گیاهان در آن رشد کنند. شما می توانید این فلاور باکس ها را هم بدون کاور کردن در کنار هم قرار دهید.

البته در منطقه مازندران و شهر های شمالی به خاطر شدت بارش و رطوبت بالا پیشنهاد می کنیم از ورق های گالوانیزه استفاده کنید تا در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشد. شما می توانید در این روش از عایق روف گاردن استفاده نکنید.

برای طراحی در این سیستم فقط کافیست فلاور باکس ها را با ابعاد های مختلف بستگی به نوع گل و گیاه و درختچه های پیشنهادی در فضای بام اجرا کنید.

با این روش قطعاً سرعت اجرا در بام سبز افزایش پیدا می کند ؛ سریعتر به فضای سبز مورد نظر می رسید.

اجرای بام سبز با چوب پلاست در مازندران

سیستم مدولار:

یکی از مهم ترین ویژگی این نوع از سیستم ها قابلیت ساخت بر روی ساختمانهای قدیمی را هم دارید؛ در واقع شما از یکسری فلاور باکس هایی که با چوب پلاست یا چوب ترمو کاور شده است استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید که لایه زهکش ، پوکه ، فیلتر ها و لایه محافظ را باید انجام دهید؛ خروجی آب را باید حتماً در نظر بگیرید تا گیاهان در آن رشد کنند. شما می توانید این فلاور باکس ها را هم بدون کاور کردن در کنار هم قرار دهید.

البته در منطقه مازندران و شهر های شمالی به خاطر شدت بارش و رطوبت بالا پیشنهاد می کنیم از ورق های گالوانیزه استفاده کنید تا در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشد. شما می توانید در این روش از عایق روف گاردن استفاده نکنید.

برای طراحی در این سیستم فقط کافیست فلاور باکس ها را با ابعاد های مختلف بستگی به نوع گل و گیاه و درختچه های پیشنهادی در فضای بام اجرا کنید.

با این روش قطعاً سرعت اجرا در بام سبز افزایش پیدا می کند ؛ سریعتر به فضای سبز مورد نظر می رسید.

ساخت بام سبز با هزینه کم در شهرهای چالوس و تنکابن

هزینه اجرای بام سبز:

هزینه اجرای بام سبز garden roof  ، قیمت اجرای بام سبز ، قیمت طراحی بام سبز در شمال.

یکی از مهم ترین نکته در اجرای بام سبز قیمت تمام شده اجرای بام سبز هست. برای اینکه بتوانیم به یک جمع بندی کلی برسیم ، نیاز به توضیح برخی از عواملی که در قیمت بام سبز تأثیر گذار هستند داریم.

یکی از عوامل مهم استفاده از متریال ها و نام برندی است که استفاده می کنیم.

اجرای بام سبز در چالوس و تنکابن

اشتباهات رایج در بام سبز

استفاده نکردن از لایه های روف گاردن باعث آسیب های فراوان در بام شما خواهد شد.

لایه پوشش گیاهی

محیط کشت

لایه زهکشی

لایه مانع ریشه ها

نکته قابل ملاحظه برای معماران اینست که در هنگام طراحی باید دقیقاً محاسبات برای بار اضافی و بار زنده را بر روی سقف در نظر بگیرید.

 

اجرای بام سبز در شمال

10 نکته ای که قبل از اجرای بام سبز باید بدانید

  1. لایه ضد ریشه Root Barrier
  2. لایه بعدی لایه محافظ می باشد.
  3. لایه زهکش
  4. لایه بعدی فیلتر خاک هست
  5. انتخاب گل و گیاه
  6. پوکه
  7. خاک بام سبز
  8. دریچه بازدید
  9. اجرای بام سبز در سطوح شیب دار
  10. سیستم آبیاری قطره ای

پیشنهاد می کنیم تمامی مراحل ذکر شده برای اطمینان از فضای سبز ماندگار؛ به مجموعه گلپیرا پارس بسپارید؛ تا بام سبز زنده و یکنواختی داشته باشید.

با لوگو scaled

فقط کافیست برای اجرای چوب پلاست در روش های اجرای آن بر روی “ چوب پلاست ” کلیک کنید

shape 1
shape 2
10 نکته درباره بام سبز
GOLPIRA PARS

گلپیرا پارس

بستر کشت گیاه:

در واقع در بام سبز شما یکسری فلاور باکس هایی دارید که گیاهان را باید داخل این فلاور باکس ها قرار دهید. شما باید از خاک های مخصوص روف گاردن ، وزن کم و ترکیبات ایده آل برای تغذیه گیاه استفاده کنید، در غیر اینصورت شما باید مدام مواد مغذی گیاه را با مواد افزودنی تأمین کنید.

اجرای بام سبز در سطوح شیب دار:

جالب ترین اجرای بام سبز در سطوح شیب دار می باشد؛ بر اساس طرح معمار شاید مجبور باشیم بام سبز را بر روی سطوح صاف انجام ندهید. ولی در تمام مراحل شما باید لایه های روف گاردن را در داخل فلاور باکس ها انجام دهید.

زهکش را باید کنترل کنید؛ اما نکته ای که باعث بهبود و مزیت این نوع از سطوح است؛ این که در سرعت خروج آب از سقف افزایش پیدا می کند. تنها تفاوت در این نوع از بام ها این است که حالا باید جلوی فرسایش خاک را بگیرید.

علاوه بر مراحل های گفته شده شما به یک لایه ای متفاوت نیاز دارید که فرسایش خاک را کنترل کنید. در این نوع از بام ها باید از گل و گیاه هایی استفاده کنید که آب کمتری لازم دارند. فقط باید این موضوع را در نظر بگیرید در سقف های بالای شیب 45 درجه استفاده کردن از هر گونه گل و گیاه ممنوع است.

اگر شیب شما بیش از 5 درجه باشد شما نیاز به ضد لغزش هم دارید که باید آن را انجام دهید. در شیب بالای 20 درجه علاوه بر ضد لغزش به لحاظ شیب هم نیاز دارید، در شیب بالای 30 درجه باید سطح بام را تفکیک کنید.

فقط باید این مسئله را فراموش نکنید که نباید به عایق رطوبتی و ضد ریشه ضربه وارد کنید. در تمامی بام های بالای شیب 15 درجه از فرسایش خاک را نباید فراموش کنید و از الزامات و جزئیات بام سبز می باشد.

در هنگام استفاده پاشیدن بذر حتماً باید برای چسبیدن به خاک از همراه ماده چسباننده استفاده کنید. مهمترین عامل برای جلوگیری از فرسایش خاک در سطوح شیب دار علاوه بر موارد ذکر شده ، استفاده از گیاهان با تراکم رشد سریع باشند استفاده کنید.

برای جلوگیری از فرسایش حتماً از گیاهان استفاده کنید که نیاز به آبیاری زیاد داشته باشد. فقط در مناطق کویری نیاز به آبیاری اتوماتیک الزامی است.

اجرای بام سبز با چوب پلاست در مازندران

بام سبز از نظر اجرا در ساختمان:

سیستم درجا _ سیستم پرتابل مدولار _ سیستم صفحه ای

سیستم درجا:

در سیستم درجا بام سبز لایه های روف گاردن به صورت مجزا بر روی بام داخل فلاور باکس ها اجرا می گردد. شما می توانید هم در سطوح صاف و هم در سطوح شیب دار از این نوع سیستم استفاده کنید. در واقع با طرح های مدنظر شما قابلیت اجرا را دارید. همچنین یکی از مزیت های بسیار خوب این نوع از سیستم شما می توانید با ضخامت های متفاوت استفاده کنید.

سیستم صفحه ای:

این سیستم هم در نوع خود جالب است؛ شما می توانید با هزینه مقرون به صرفه از بام سبز خود لدت ببرید ولی پیشنهاد می کنیم به تنهایی از این روش استفاده نکنید، با سیستم های دیگه تلفیق کنید تا هزینه های شما را کاهش دهد.

در این سیستم شما در واقع از پلنتر باکس استفاده می کنید؛ ارتفاع این پلنتر باکس کم است و فقط می توانید چمن های سوزنی با چمن طبیعی دایکوندرا یا چمن اسپرت استفاده کنید.

نصب سریع و آسان از مهمترین ویژگی این نوع از سیستم هاست.

بابت سیستم پرتابل مدولار در قسمت بالا توضیح داده شده است.

گروه مشاوره “گلپیرا پارس” برا ی اجرای بام سبز در استان مازندران

نکات زیر در اجرای لایه محافظ بسیار مهم می باشد.

1- لایه محافظ باید حتماً با عایق های داخل فلاور باکس ها سازگار باشد.

2- لایه های محافظ باید در مقابل ریشه ها مقاومت بالایی داشته باشد.

3- در مقابل مواد مضر آسیب پذیر نباشد.

4- لایه های محافظ باید حداقل 20 سانتی متر بر روی یکدیگر همپوشانی داشته باشد.

5- سعی کنید مراحل روف گاردن را در یک روز انجام دهید تا صدماتی به لایه های بام سبز وارد نشود.

مجری بام سبز در شمال

نخستین تولید کننده صنعتی تجهیزات بام ، دیوار سبز نما و معماری داخلی مدولار در مازندران

مشاوره ، طراحی و اجرای فضای سبز عمودی : بام و دیوار سبز

تولید کننده انواع فلاور باکس ، آلاچیق ها ، پشت بند ، پرگولا

طراحی اقلام به صورت پرتابل و مدولار بر مبنای استاندارد های ایالت متحده آمریکا و تولید با مصالح بومی و مقاوم در برابر عوامل محیطی

امکان اجرا و نصب سریع ، چیدمان متنوع و تغییر الگو حتی پس از اجرا و نصب

اجرای چوب پلاست در مازندران :

1-برای عملیات زیرسازی می توان از متریال های مختلف استفاده کرد که بنا به شرایط محیطی و همچنین امکانات فضای اجرا می تواند متفاوت باشد ،این متریال ها می تواند قوطی چوب پلاست ، قوطی آهن یا آلمینیومی باشد .تشخیص نوع متریال زیرسازی و ابعاد آن برعهده ی کارشناسان شرکت می باشد.

2-در صورت نیاز و تشخیص استفاده از زیرسازی آهنی با توجه به محل، تردد و دیگر موضوعات مرتبط، میتوان از قوطی 40*40، 30*30 و 20*20، میلیمتر استفاده گردد و برای جلوگیری از خوردگی قوطی آهنی استفاده از ضدزنگ مناسب در 4 وجه قوطی ها الزامی می باشد.

 3-زیرسازی و فواصل بین قوطی ها به صورت آکس به آکس حداکثر 30 سانتی متر می باشد.

 4-برای هرگونه نصب پیچ ، حتماً محل مورد نظر با دریل سوراخ گردد و از ایجاد سوراخ بوسیله پیچ برروی سطح کار اجتناب گردد.

5-فاصله طولی بین پروفیل های چوب پلاست در هنگام نصب باید 3 میلیمتر باشد.

6-پیچ های مورداستفاده می بایست از جنس گالوانیزه یا استیل با طول مناسب باشد.

7-با توجه به اهمیت زیرسازی در زیباسازی و استحکام عملیات پوشش کف با متریال چوب پلاست لازم است هم جهت با نصب طولی پروفیل ها در محل طلاقی 2 پروفیل به صورت طولی ، قوطی های زیرسازی دوبل گرددکه به صورت معمول برای 150سانتی متر این عمل انجام می گیرد .

8-برای استحکام شبکه فلزی زیرسازی در راستای چیدمان متریال چوب پلاست هر 2 نیاز به زیر سازی با قوطی فلزی داریم تا استحکام شبکه زیرسازی تقویت گردد.

سوالات متداول درباره بام سبز در مازندران

در بام نیمه گسترده ارتفاع فلاور باکس از 20 الی 30 سانتی متر متغییر است ، بستگی به نوع گل و گیاه و درختچه هایی که انتخاب می کنید؛ می توانید ارتفاع را طراحی و اجرا کنید. در این نوع از بام سبز وزنی که به سازه شما در حالت اشباع وارد می کند از 350 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد در این نوع از بام سبز فضاهایی دلنشین و زیبا را به شما تقدیم می کند.

شما به راحتی می توانید از گیاهان با ارتفاع و همیشه سبز استفاده کنید هر چند از چمن های سوزنی ، دایکوندرا و گل های فصلی هم استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید که قطعاً به سیستم آبیاری هوشمند نیاز دارید؛ چون نگهداری گل و گیاه در این فضا بسیار مهم است به علت گران بودن درختچه های زینتی حتماً از یک مشاور فضای سبز کمک بگیرید. همچنین در این بام امکان استفاده از برخی سازه ها امکان پذیر است.

در ادامه مطالب در قسمت های مختلف تمامی این سازه های چوبی را برای شما به تفصیل خواهیم آورد.

بام سبز فشرده:

در این نوع از بام سبز ارتفاع فلاور باکس از 40 الی 60 سانتی متر می باشد.باری که به سازه ساختمان فشار وارد می کند در حالت اشباع از 750 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد

لایه ضد ریشه Root Barrier

مهمترین بخش در اجرای بام سبز مخصوصاً در مازندران و شهرهای شمالی کشور به خاطر جریان رطوبت می باشد. این لایه باید جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان و همچنین از ریشه گیاهان و درختچه ها را بگیرد . این لایه بسیار مهم است ؛ پیشنهاد می کنیم از عایق مخصوص روف گاردن استفاده کنید و از صدمات جلوگیری کنید. در واقع از دوبخش ساخته می شود. بخش اول پرایمر که شما باید قبل از اجرای عایق انجام دهید لایه دوم عایق که باید بعد از خشک شدن پرایمر اجرا کنید.

سعی کنید از یک تیم حرفه ای استفاده کنید؛ حتماً باید داخل فلاور باکس ها با بتن ترمیم شده و حالت صیقلی داشته باشد؛ کنج ها را باید به حالت ماهیچه تبدیل کنید تا در حالت اجرا عایق در واقع نشکند.

این روش باعث می گردد که به راحتی از رطوبت و نفوذ ریشه ها جلوگیری کنید.

لایه بعدی لایه محافظ می باشد.

جهت جلوگیری از آسیب دیدن عایق رطوبتی از لایه محافظ استفاده کنید. هر چند پیشنهاد می کنیم شما علاوه بر استفاده از لایه محافظ قبل از این لایه بر روی لایه عایق رطوبتی یک لایه ملات محافظ اجرا کنید ، بعد از لایه محافظ استفاده کنید.

لایه های محافظ دارای ضخامت های متفاوتی هستند؛ پیشنهاد می کنیم از لایه محافظ بالای 400 گرم استفاده کنید. معمولاً رنگ این لایه ها سبز می باشد. برای اجرای این لایه ها در مراحل بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

پیام بگذارید