پرش لینک ها

اجرای روف گاردن در ساری

یکی از مهمترین مزایای اجتماعی بام های سبز در مازندران، زیبا کردن بام ها در شهرهای شمالی کشور اثرات بسیار جالبی بوجود می آورد؛ که این خود باعث می گردد تمام بام های سبز شهرهای مازندران از قبیل ( بابل _ بابلسر _ آمل _ ساری _ چالوس _ تنکابن _ نوشهر و … ) سرانه فضای سبز را در استان مازندران بالا می برد.

نکته بسیار مهم جالب این است که باعث می گردد؛ هم برای ساکنین آن واحد و هم چنین برای هر بیننده حس دوست داشتنی را از آن محیط کسب کند.

اگر بخواهیم روف گاردن  roof garden  را به چند دسته تقسیم کنیم ، می توانیم به این روش ها خلاصه کنیم:

بام سبز گسترده EXTEN SIVE GREEN ROOF  

بام سبز نیمه فشرده SEMI EXTEN SIVE GREEN ROOF  

بام سبز فشرده  INTEN SIVE GREEN ROOF  

البته شما می توانید فی مابین این نوع از بام ها را در نظر بگیرید. البته همه این نام ها فقط جهت ارتفاع و پوشش گیاهان محاسبه می گردد.

در اجرای بام سبز شما باید این نکته را بدانید که لایه زهکش ، فیلتر خاک و عایق روف گاردن را نیاز دارید.

در واقع استفاده هر یک از این نوع بام سبز بستگی به سلیقه طراح معمار ، شرایط آب و هوایی و سازه ساختمان ، نظر کارفرما و هزینه ها دارد.

اگر قرار هست بام سبز شما نقش عملکردی یا زیبایی داشته باشد باید روش ها را انتخاب کنید.

جهت اینکه هزینه بام سبز را کاهش دهید؛ باید ارتفاع باکس ها و حجم فلاور باکس ها را تا حدودی کاهش دهید.

صفر تا صد اجرای روف گاردن در مازندران ( ساری ) توسط گروه معماری گلپیرا پارس

طراحی و اجرای بام سبز در ساری
طراحی و اجرای بام سبز در ساری

آنچه در این مقاله خواهید خواند

روف گاردن ( بام سبز ) کم هزینه در ساری

اجرای بام سبز در ساری
گلپیرا پارس در مازندران

اجرای بام سبز در ساری

در ابتدا باید بدانید که اجرای روف گاردن roof garden ؛ به این معنی است که شما گیاهان را در بام هر فضایی اجرا کنید. در واقع تمام تلاش شما برای ایجاد فضایی سبز در بام صورت می گیرد که این خود یک هنر می باشد. حالا شما باید بتوانید تمام مراحل اجرای روف گاردن roof garden را به خوبی به اتمام برسانید. در مرحل بعد باید بدانیم در اجرای روف گاردن ( بام سبز ) به چه متریال هایی نیاز داریم و از همه مهمتر اینکه روشهای اجرای بام سبز را بدانیم. در واقع استفاده هر یک از این نوع بام سبز بستگی به سلیقه طراح معمار ، شرایط آب و هوایی و سازه ساختمان ، نظر کارفرما و هزینه ها دارد. اگر قرار هست بام سبز شما نقش عملکردی یا زیبایی داشته باشد باید روش ها را انتخاب کنید. جهت اینکه هزینه بام سبز را کاهش دهید؛ باید ارتفاع باکس ها و حجم فلاور باکس ها را تا حدودی کاهش دهید.

اگر بخواهیم روف گاردن  roof garden  را به چند دسته تقسیم کنیم ، می توانیم به این روش ها خلاصه کنیم:

بام سبز گسترده EXTEN SIVE GREEN ROOF  

بام سبز نیمه فشرده SEMI EXTEN SIVE GREEN ROOF  

بام سبز فشرده  INTEN SIVE GREEN ROOF  

البته شما می توانید فی مابین این نوع از بام ها را در نظر بگیرید. البته همه این نام ها فقط جهت ارتفاع و پوشش گیاهان محاسبه می گردد.

در اجرای بام سبز شما باید این نکته را بدانید که لایه زهکش ، فیلتر خاک و عایق روف گاردن را نیاز دارید.

🌱گروه معماری گلپیرا پارس ارائه دهنده: 👌طراحی و اجرای بام سبز ( روف گاردن ) ، دیوار سبز ( گرین وال ).

جهت جلوگیری از اشتباهات رایج در “روف گاردن” با ما در ارتباط باشید.

روف گاردن ( بام سبز ) ویلایی در ساری

جهت ساخت روف گاردن roof garden  ویلایی در ساری فقط کافیست با مشاوران مجموعه گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

جهت سهولت در انتخاب نوع روف گاردن در ساری هر بخش را تفکیک کردیم تا به راحتی شما بتوانید نوع بام سبز را با سلیقه مورد نظر انتخاب و  به مرحله اجرا برسانید.

در سیستم گسترده:

ارتفاع هر فلاورباکس بین 5 الی 20 سانتی متر می باشد، وزنی که در این سیستم به سازه شما فشار وارد می کند 150 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.

کارکرد در این سیستم قطعاً نسبت به سایر روشهای اجرای بام سبز در ساری اقتصادی تر می باشد.

در این روش خبری از هزینه چوب پلاست یا ترمو وود و آلاچیق یا پرگولا نیست، آتشدان و باربیکیو در این سیستم نیز جا ندارد.

نوع گیاهان نیز در این سیستم با ارتفاع کم خواهند بود؛ ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که تمام سطح مورد نظر باید دارای زهکش باشد. بهترین گزینه برای سقف هایی است که چنان مقاومت کافی ندارند.

مرحله دوم سیستم نیمه فشرده می باشد؛ ارتفاع در این سیستم از 20 الی 30 سانتی متر می باشد. وزنی که در این سیستم شما وارد می گردد تقریباً 350 کیلوگرم می باشد.

 

 

طراحی و اجرای روف گاردن در ساری
اجرای بام سبز در ساری

اجرای بام سبز در ساری

در این سیستم شما می توانید فضایی را تعریف کنید و برای هر بخش می توانید امکانات ویژه ای را در نظر بگیرید. در این سیستم امکان کاشت گیاهان دائمی گل و گیاه و بوته ها را می توانید استفاده کنید. قطعاً در این سیستم شما باید گیاهان را بیشتر مراقبت کنید هر چند می توانید از یک سری سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید. در سیستم فشرده نیز شما می توانید از 40 الی 60 سانتی متر بهره ببرید و وزن در این سیستم که به سازه شما وارد می کند 750 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. در این سیستم شما می توانید از یک فضای سبز بهترین لذت را ببرید؛ به راحتی می توانید از برکه و حوض هم استفاده کنید . امکان کاشت گیاهان و درختچه های زینتی نیز وجود دارد. باید این نکته را به یاد داشته باشید که نیاز به مراقبت و آبیاری دارید.

در ادامه مقاله جزئیات کاملی در مورد هزینه و جزئیات روف گاردن در ساری ارائه خواهد شد.

مراحل اجرای بام سبز ( روف گاردن ) در ساری

جهت اجرای بام سبز در ساری پیشنهاد می کنیم با گروه معماری گلپیرا پارس در ارتباط باشید.

در اجرای بام سبز شما به یک سری لایه هایی نیاز دارید که باید از فضای فلاور باکس شما در برابر رطوبت و ریشه گیاه در امان باشد.

شما باید عایق بندی را به صورت اصولی انجام دهید تا در برابر نشت و نفوذ آب و نفوذ ریشه گیاه به بام را بگیرید.

هر چند شما باید رطوبت را نیز در فلاور باکس ها ذخیره کنید تا در هنگام نیاز ریشه گیاه بتوانید رطوبت موجود استفاده کند.

در این سیستم شما می توانید فضایی را تعریف کنید و برای هر بخش می توانید امکانات ویژه ای را در نظر بگیرید. در این سیستم امکان کاشت گیاهان دائمی گل و گیاه و بوته ها را می توانید استفاده کنید. قطعاً در این سیستم شما باید گیاهان را بیشتر مراقبت کنید هر چند می توانید از یک سری سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید.

در سیستم فشرده نیز شما می توانید از 40 الی 60 سانتی متر بهره ببرید و وزن در این سیستم که به سازه شما وارد می کند 750 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. در این سیستم شما می توانید از یک فضای سبز بهترین لذت را ببرید؛ به راحتی می توانید از برکه و حوض هم استفاده کنید . امکان کاشت گیاهان و درختچه های زینتی نیز وجود دارد. باید این نکته را به یاد داشته باشید که نیاز به مراقبت و آبیاری دارید.

🌿www.golpirapars.com

هزینه اجرای روف گاردن ( بام سبز )  در ساری

جهت برآورد هزینه در روف گاردن roof garden  ابتدا باید طرح مورد نظر را با سلیقه کارفرما مشخص کنید و جهت درک بهتر پیشنهاد می کنیم از طرح 3 بعدی استفاده کنید.

بعد از این مراحل شما باید جزئیات روف گاردن را به صورت تفکیک شده مشخص کنید؛ حالا باید نوع متریال را مشخص کنید و در نهایت به یک ریز متره برسید

جزئیات اجرایی بام سبز

جهت جلوگیری از نفوذ آب و ریشه به سقف زیرین شما نیاز به لایه های عایق رطوبتی و حرارتی دارید مخصوصاً در شهر های شمالی الخصوص شهر ساری که جزء مناطق معتدل محسوب می گردد لایه های عایق حرارتی و رطوبتی بسیار مهم است. برای اینکه بتوانید از نفوذ ریشه گیاه و درختچه ها را به لایه عایق بگیرید حتماً از لایه محافظ استفاده کنید. حتماً برای اجرای لایه محافظ از یک شرکت مجری روف گاردن در ساری ( گلپیرا پارس ) مشاور رایگان دریافت کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید که در تمام سطوح که گیاه و درختچه کار می کنید از لایه محافظ و عایق ضد ریشه استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید این لایه ها در مقابل نفوذ ریشه مقاوم خواهد بود که مراحل اجرای بام سبز را به درستی و به صورت اصولی انجام دهید.

09114763219 _ 09112291218

مازندران _ ساری _ خیابان فرهنگ _ خیابان 15 خرداد

اجرای روف گاردن در ساری
گلپیرا پارس مجری بام سبز در مازندران _ ساری

در ادامه مقاله جزئیات کاملی در مورد هزینه و جزئیات اجرای بام سبز در ساری ارائه خواهد شد.

فیلم اجرای روف گاردن ( بام سبز ) در ساری

گلپیرا پارس

👌حواستون باشه برای اجرای فضای سبز پروژه تون ( روف گاردن _ دیوار سبز _ محوطه ) “گلپیرا پارس” تخفیف ویژه میده.

جهت جلوگیری از اشتباهات رایج در “روف گاردن” با ما در ارتباط باشید.

🌱سبز زندگی کنید!

🌿www.golpirapars.com

🌱www.instagram.com/choobplast.click
_
📲09112291218

دیتیل اجرای روف گاردن ( بام سبز ) در ساری

لایه ضد ریشه:

از نام این لایه مشخص هست که نقش کلیدی در اجرای بام سبز ( روف گاردن ) دارد. هر چند شما می توانید از یک سری متریال هایی استفاده کنید که این نقش را بازی کند.

به طور مثال از یک صفحه بتنی با صفحات مسی استفاده کنید ، اما پیشنهاد می کنیم از عایق روف گاردن ورزیران استفاده کنید که مخصوص جلوگیری از نفوذ ریشه ها و نفوذ رطوبت می باشد.

استفاده از این لایه در تمام مراحل بام سبز و روشهای روف گاردن در شهر ساری بسیار مهم و کلیدی می باشد.

جهت جلوگیری از ضربه زدن این لایه حتماً از یک ملات محافظ سبک استفاده کنید تا به عایق شما ضربه وارد نگردد.

لایه بعدی که بسیار مهم و کلیدی می باشد ژئو تکستایل می باشد.

چوب پلاست poly wood در ساری

اگر بخواهیم این لایه را به طور مختصر توضیح دهیم فقط باید بدانید در گرم های متفاوتی تولید می گردد ؛ پیشنهاد می کنیم از گرم های بالا استفاده کنید.

این لایه نقش محافظت از عایق و جلوگیری از نفوذ ریشه به عایق می باشد سپس قطعاً بسیار کاربردی و کلیدی است.

لایه بعدی زهکش یا دخیره آب می باشد؛ این لایه به خاطر ذخیره کردن آب در فلاور باکس ها می باشد؛ این لایه نیز به عنوان اصلی ترین لایه مد نظر می باشد.

این لایه نیز از پلاستیک یا پلاستیک فشرده ساخته شده. این لایه در ضخامت های مختلف و با ظرفیت های مختلف ساخته می شود. هر چند استفاده از نوع های مختلف بستگی به روشهای شما در اجرای بام سبز در شهر ساری می باشد.

🌱از اجرای فضای سبز روی پشت بام ( روف گاردن _ دیوار سبز _ سازه های چوبی ) و محوطه یادت نره ، همیشه سبز زندگی کنید!
✔️گلپیرا پارس
🌿www.golpirapars.com
📲09112291218

لایه بعدی و بسیار مهم لایه جدا کننده یا فیلتر خاک می باشد؛ این لایه بسیار مهم که اغلب به رنگ سفید تولید می گردد. جهت جلوگیری از خاک به لایه زهکش می باشد.

خاصیت این فیلتر علاوه بر جلوگیری از خاک به زهکش می باشد و تأثیر بعدی آن عبور آب اضافی از فلاور باکس ها به سمت زهکش و نهایتاً به سمت خروجی آب می باشد.

لایه مهم دیگر پوکه ها هستند که برای جلوگیری از سنگین شدن وزن فلاور باکس و نکته بسار مهم که نقش کلیدی آن محسوب می گردد خاصیت تراوایی داشتن این پوکه ها می باشد.

حالا نوبت خاک سبک و فرآوری شده می باشد که باید هم سبک و فرآوری شده باشد و هم مواد مغذی گیاه را تأمین کند.

اجرای بام سبز در شمال

ساخت روف گاردن ( بام سبز ) در ساری

به خاطر افزایش کارآیی بهتر روف گاردن در ساری؛ شما باید آبهای فلاور باکس را به خروجی آب هدایت کنید تا آبها داخل فلاور باکس ها نماند تا باعث از بین رفتن ریشه ها نگردد.

قبل از ساخت روف گاردن پیشنهاد می کنیم طراحی اولیه در بام صورت گیرد و لایه های روف گاردن را مدنظر بگیرید.

در ادامه مراحل بام سبز به ترتیب آورده خواهد شد:

مقاطع بام سبز : مصالح بام سبز _ لایه محافظ _ عایق حرارتی _ لایه ضد آب و لایه ضد ریشه _ لایه فیلتر خاک _ نوار جدا کننده _ بستر کشت _ گیاه و درختچه زینتی

مهمترین نکته در اجرای بام سبز شیب بندی و خروجی آب به سمت آبراه می باشد.

حتماً باید شیب بندی مناسبی در سطح بام جهت هدایت آب به سمت خروجی آب تعبیه کنید. بعد از این مرحله می توانید لایه ها را به صورت اصولی و کاربردی شروع کنید.

مجری بام سبز در ساری

جهت جلوگیری از نفوذ آب و ریشه به سقف زیرین شما نیاز به لایه های عایق رطوبتی و حرارتی دارید مخصوصاً در شهر های شمالی الخصوص شهر ساری که جزء مناطق معتدل محسوب می گردد لایه های عایق حرارتی و رطوبتی بسیار مهم است.

برای اینکه بتوانید از نفوذ ریشه گیاه و درختچه ها را به لایه عایق بگیرید حتماً از لایه محافظ استفاده کنید. حتماً برای اجرای لایه محافظ از یک شرکت مجری روف گاردن در ساری ( گلپیرا پارس ) مشاور رایگان دریافت کنید.

فقط باید به این نکته توجه کنید که در تمام سطوح که گیاه و درختچه کار می کنید از لایه محافظ و عایق ضد ریشه استفاده کنید.

فقط توجه داشته باشید این لایه ها در مقابل نفوذ ریشه مقاوم خواهد بود که مراحل اجرای بام سبز را به درستی و به صورت اصولی انجام دهید.

09114763219 _ 09112291218

مازندران _ ساری _ خیابان فرهنگ _ خیابان 15 خرداد

اجرای روف گاردن در مازندران
مجری بام سبز در ساری

قیمت طراحی و اجرای روف گاردن ( بام سبز ) در ساری

جهت به دست آوردن قیمت طراحی و اجرای روف گاردن فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مجری روف گاردن در بابل
مجری روف گاردن در ساری

نکته : به خاطر محافظت از عایق روف گاردن در برابر صدمات ناشی از اشیاء حتماً عایق روف گاردن را در برابر این آسیب ها با ملات محافظ پوشش دهید.

البته این نکته را باید در نظر بگیرید که اگر از عایق روف گاردن استفاده می کنید دیگر نیاز به عایق رطوبتی ندارید ( به خاطر مقاوم بودن عایق روف گاردن در برابر رطوبت و ریشه گیاه )

فقط باید یک خروجی جهت خروج آب باران و آب های ناشی از آبیاری به سمت آبراه هدایت کنید.

عایق های رطوبتی در ابعاد 1 متر عرض و طول 10 متر عرضه می گردد. روش اجرای آن بسیار مهم و حیاتی است؛ حتماً با یک مجموعه فضای سبز در ارتباط باشید.

ژئو تکستایل نیز باید از 300 گرم وزن ضخامت 3 میلی متر به بالا استفاده کنید و روشهای اجرای آن نیز بسیار مهم می باشد که حتماً از یک شرکت مجری روف گاردن در ساری ( گلپیرا پارس ) استفاده کنید تا تأثیرات نامطلوبی بر بام سبز شما نداشته باشد.

خرید اینترنتی چوب پلاست در ساری

تصاویر روف گاردن ( بام سبز ) در ساری

جزئیات فضای سبز در ساری

طراحی بام سبز مدرن در ساری

طراحی بام سبز مدرن در ساری

اجرای بام سبز در بابل

اجرای بام سبز در بابل

اجرای روف گاردن در چمستان

اجرای روف گاردن در چمستان

اجرای روف گاردن در ساری

اجرای روف گاردن در ساری

اجرای بام سبز در ساری

اجرای بام سبز در ساری

اجرای آلاچیق در ساری

اجرای آلاچیق در ساری

جهت دیدن پروژه های انجام شده مجموعه با مشاوران ما در ارتباط باشید.

خاک مخصوص بام سبز ( روف گاردن ) در ساری

جهت استفاده از خاک مخصوص در بام سبز باید به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید.

خاک مخصوص سبک و فرآوری شده در روف گاردن وظیفه تأمین و تغذیه گیاه و درختچه را بر عهده دارد.

ترکیبات این خاک بسیار مهم می باشد هر چه وزن خاک را سبک تر کنید وزن کمتری را به سازه خود وارد کردید.

در صورتی که وزن سبک باشد ولی باید خاک قابلیت جذب آب بالایی داشته باشد تا گیاهان شاداب باشد.

خاک سبک روف گاردن در ساری

اگر شما نتوانید خاک مرغوب تولید کنید یا تهیه نمائید هزینه های جانبی را باید بر عهده بگیرید تا مواد مغذی را به گیاه برسانید.

اگر از مواد مغذی جهت تأمین گیاه استفاده می کنید باید از یک سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنید تا از طریق این سیستم به صورت منظم به گیاه مواد مغذی برسد.

اگر از مواد شیمیایی استفاده می کنید باید دقت کنید تا به مراحل بام سبز شما آسیب نرسد. در ترکیبات خاک سعی کنید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ترکیبات خاک را به صورت درصدی مشخص کردیم تا شما به راحتی بتوانید از این ترکیبات استفاده کنید ( کلیک کنید ).

روف گاردن ( بام سبز ) برای تولد در ساری

جهت استفاده از روف گاردن برای جشن های تولد فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انتخاب گیاه در این روف گاردن بسیار مهم است. از دیدگاه معماری گیاهان برای بام سبز باید اهداف زیر تأمین گردد.

شما باید در این روش فضای سبز زیادی داشته باشید. باید از گیاهانی استفاده کنید تا به کیفیت تجسمی و شاخص های مناسب برسید.

باید ابتدا به فضای مورد نظر خود یک نگاه کلی کنید؛ مقیاس ها را باید رعایت کنید. از بافت هایی استفاده کنید تا نشانه ها را در این فضا به وجود بیاورید. استفاده از تنوع رنگی و تمایز نوع گل و گیاه در ارتفاع و ضخامت باعث می گردد یک جشن تولد خاطره انگیزی داشته باشید

بام سبز در شهر ساری

بعد از این مراحل شما باید از یک سیستم نورپردازی استفاده کنید که به راحتی بتوانید نظر هر بیننده را جلب کنید. استفاده از رنگ های نور آفتابی و انبه ای و تلفیق آن با چوب پلاست و ترمو وود استفاده از فلاور باکس و تری باکس های فلزی با رنگ مشکی و استفاده از آلاچیق یا پرگولا و استفاده از آبنما با نور پردازی مناسب می تواند یک جشن تولد رویائی را بسازید.

بعد از تمام این مراحل حالا باید از یک سری متریالهایی استفاده کنید تا فضای روف گاردن برای یک جشن تولد آماده کنید. استفاده از قلوه سنگ و شن تزئینی و چمن های طبیعی در کف مسیر راه و مسیر حرکتی باعث می گردد تا فضای سبز واقعی را به هر بیننده القاء کنید.

09114763219 _ 09112291218

مازندران _ ساری _ خیابان فرهنگ _ خیابان 15 خرداد

اجرای بام سبز در ساری
مجری بام سبز در ساری

جهت خرید اینترنتی چوب پلاست در ساری ( کلیک کنید )

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.